İzmir, İzmir Tarih Projesi’yle Örnek Oluyor

İzmir, İzmir Tarih Projesi’yle Örnek Oluyor

izmirtarihproje2

Kırsal kalkınma ve tarih projelerini incelemek üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Tasarım Vakfı yöneticileri değerlendirmelerde bulundu.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi; özellikle İzmir Tarih Projesi ve ve kırsal kalkınma alanındaki uygulamalarla Hatay’a rehberlik yapacak. Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sait Günal, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız ve Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan’ın da yer aldığı heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden Hatay’a model olabilecek proje ve uygulamalar hakkında bilgi aldı.

İzmir Tarih Projesi Yol Haritası

Şehrin tarihini ve kültürel değerini ön plana çıkarmak isteyen Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne Valilik olarak destek verdiklerini belirten Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; ” İzmir’de gördüğümüz yardım ve işbirliği bu anlamda bizi çok rahatlatacak” dedi.

İzmir Tarih Projesi kapsamındaki “Tasarım Atölyeleri” uygulaması karşısında heyecanını gizleyemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sait Günal ise; “Geldiğimize değdi” diye konuştu.

Hatay’da yapılması planlanan çalışmaların danışmanı; Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan ise, “İzmir Tarih” projesi çatısı altındaki çalışmaları Hatay’da da hayata geçirmek için sabırsızlandığını vurguladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe; bu projelerin diğer şehirlerimize verdiği ilham karşısında gurur duyduklarını belirtti.

Gelecek Etkinlikler

Temmuz, 2021

X