Tarih Fotoğrafla Buluşuyor

Tarih Fotoğrafla Buluşuyor

01-Duyuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamında gerçekleşen “InstaMeet” etkinliği 27 – 28 Mayıs tarihlerinde ünlü Instagram fenomenlerini fotoğrafseverler ile buluşturdu.

InstaMeet süresince, Instagram’da yüzlerce takipçisi bulunan fotoğraf sanatçıları Abdurrahman Antakyalı, Ekin Küçük, Erdem Varol, Gökhan Değirmenci, Gül Yıldız, Hüseyin Taşkın, İlknur Can, Mehmet Sert, Sezgi Olgaç ve Wilco Van Herpen, belirlenen bölgede takipçileri ile birlikte fotoğraf çekimleri ve atölyeler gerçekleştirildi.

#İzmirTarih etiketi ile tarihi alanda çekimler yapacak fotoğraf sanatçıları, Agora ören yerinden kortejolara, tarihi konutlardan havralara, kiliselerden camilere kadar birçok tarihi mirası kişisel sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerinin beğenisine sundu.

İzmir Tarih InstaMeet etkinliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği ve MahzenPhotos Kolektifi’nden Serkan Çolak ve Sinan Kılıç iş birliği ile gerçekleştirildi.

Etkinlik, kentin tarihi merkezi olarak bilinen Kemeraltı ve çevresi kentsel sit alanının tarihsel derinliğinin ve kültürel çeşitliliğinin korunarak, mimari niteliğinin yükseltilmesi, bölgeye canlı ve yaşayan bir kentsel karakter kazandırılması amaçlarına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmir Tarih Projesi’nin ve kentin tarihi zenginliğinin bilinirliğini artırmak üzere hayata geçiriliyor.

InstaMeet etkinlik programı:

Gelecek Etkinlikler

Kasım, 2021

X