Kentsel Nişler Atölyesi – Piyaleoğlu Hanı

Kentsel Nişler Atölyesi – Piyaleoğlu Hanı

IMG_0215

Çağdaş kent peyzajı temalı Kentsel Nişler Atölyesi’nin ilk aşamasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü öğrencileri Piyaleoğlu Hanı’nı yakından inceleme fırsatı buldu. Tarihi hanın iyileştirilmesi için yapılabilecekler hakkında öğrencilerin görüşleri alındı.

İzmir Tarih Proje Merkezi’nde Kemeraltı ve Piyaleoğlu Hanı hakkında yapılan ön bilgilendirmenin ardından tarihi handa saha araştırmasına çıkan öğrenciler han sakinlerinin taleplerini dinleme fırsatı buldu. Saha çalışmasının ardından İzmir Tarih Proje Merkezi’ne dönen öğrenciler hanı canlandırmak adına yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu, yenilikçi çözümler sundu. Han sakinlerinin de katılacağı atölyemizin ikinci aşamasında örnek proje uygulamaları değerlendirilecek ve hayata geçirilebilecek projeler hakkında görüşler paylaşılacak.

Geleceğin mimarlarına ve değerli akademisyenlerimize katılımları ve sundukları değerli fikirler için teşekkür ederiz. Gerçekleşecek yeni atölyelerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için sosyal medya kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Gelecek Etkinlikler

Kasım, 2021

X